خدمات انفورماتیک - شرکت خدمات مالی و مالیاتی ، حقوقی و انفورماتیک آرمیتا
جهت دریافت مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید:
0912 4320 120

خدمات انفورماتیک

خدمات​​ انفورماتیک (IT) امروزه به عنوان جزو جدایی ناپذیر در هر کسب و کار فعال و شرکت های مختلف در دنیا​​ محسوب​​ می شود.​​ همان طور که می دانید تکنولوژی روز به روز در حال گسترش است و سرعت آن با سرعت نور برابری می کند. از مهمترین فعالیت های شرکت خدمات آی تی می توان به مشاوره و اجرای خدمات متنوع برای بهبود فعالیت​​ و سیستم​​ شرکت ها و موسسه های مختلف اشاره کرد. به طور کلی خدمات آی تی شامل مشاوره​​ IT، اینترنت وایرلس، نصب و راه اندازی شبکه و عیب یابی آن، بهینه سازی شبکه و اصلاح زیر ساخت آن، پشتیبانی و امنیت شبکه و بسیاری از موارد دیگر مربوط به شبکه و اینترنت​​ است. مجموعه های متخصص در این زمینه می توانند با به کارگیری دانش و تجربه کادر حرفه ای خود گامی بلند در جهت توسعه آی تی و امنیت شبکه برای کاربران​​ بردارند.

از ویژگی های مهم شرکت های ارائه دهنده خدمات آی تی در کشور می توان به داشتن تیم حرفه ای و تخصصی، سابقه بالا در زمینه نگهداری و پیشتیبانی انواع سرور، داشتن تجهیزات کامل برای نصب و تعمیر سیستم و سرور، عیب یابی و تعمیر سیستم های اداری و سرورها، مشاوره در زمینه شبکه و کامپیوتر، نگهداری و خدمات فوق تخصصی کامپیوتری اشاره کرد. شما می توانید تمام خدمات مربوط به کامپیوتر و سرور، شبکه را به شرکت های متخصص در این زمینه بسپارید و خدمات مناسبی را دریافت کنید. در ادامه می خواهیم به بررسی مزایای برون سپاری خدمات آی تی و هزینه های نگهداری و پشتیبانی کامپیوتر بپردازیم پس با کارشناسان و مشاورین ما همراه باشید.

شرکت​​ خدمات​​ انفورماتیک

فناوری اطلاعات یا آی تی یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین​​ مبحث هایی است که امروزه برای کسب موفقیت و امنیت در سازمان،​​ شرکت و سایر کسب و کارهای فعال مطرح می شود. پردرآمدترین مشاغل موجود در دنیا در همین حوزه فعالیت می کنند، چنان چه نگاه کلی به لیست افراد موفق و ثروتمند بیندازید مطمئنا به صحت این موضوع پی خواهید برد. بسیاری از افراد به این حوزه و فعالیت در آن علاقه دارند، بهتر است​​ آن ها​​ ابتدا اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرند و پس از آن در این حوزه کار کنند.​​ امروزه فناوری اطلاعات نقش مهم و اساسی در راستای ارائه بهتر خدمات و پاسخگویی به الزامات متغیر کسب و کار مشتریان دارد و با سرعت بسیار بالا در حال توسعه است. چنان چه این خدمات از سوی شرکت​​ خدمات​​ IT​​ به درستی انجام شود و از چارچوب و استاندارد مناسب، روش های مطرح در دنیا تبعیت کند موفقیت های خدمات ارائه شده در سطح جهانی تضمین خواهد شد.

شرکت​​ خدمات​​ انفورماتیک

ایجاد و کاربرد فرآیندهای مدیریت خدمات​​ آی تی و​​ استفاده از​​ آن ها برای هر شرکت یا سازمانی که به صورت گسترده از خدمات فناوری اطلاعات استفاده می کند بسیار مهم و ضروری است. به همین منظور بیشتر شرکت ها و کسب و کارهای فعال و سازمان های موجود اقدام به ایجاد یا برنامه ریزی برای استقرار مدیریت خدمات فناوری اطلاعات در چارچوب و استاندارد مشخص​​ هستند. پس از پیاده سازی و برنامه ریزی برای ایجاد فرآیندهای چارچوب مدیریت خدمات آی تی بسیاری از شرکت و سازمان ها برای اطمینان از موفقیت به انجام ممیزی تمایل دارند. اخذ​​ استاندارد و انجام ممیزی در مجموعه های ارائه دهنده خدمات آی تی به بهترین شکل در جهت ارزیابی کارایی مدیریت خدمات آی تی و اثر​​ بخشی آن انجام می شود.

برون سپاری​​ خدمات​​ انفورماتیک

برون سپاری خدمات آی تی در واقع محول کردن تمام یا قسمتی از امور خدمات شبکه شرکت و سازمان به تیم های متخصص با دانش و تجربه فراوان​​ است. رقابت همیشه در دنیای کسب و کار میان شرکت و سازمان های مختلف وجود داشته است. اغلب آن ها را برای ادامه فعالیت در این زمینه و رقابت با سایر رقبا و رسیدن به اهداف سازمانی خود از برون سپاری خدمات آی تی استفاده می کنند. برون سپاری خدمات آی تی در حقیقت هر آنچه که سرعت رسیدن به اهداف سازمانی را کاهش می دهد حذف کرده و بر روی فعالیت و دستیابی اهداف سازمانی کسب و کارهای مختلف به صورت تخصصی تمرکز می کند.​​ برون سپاری​​ خدمات​​ IT​​ در شرکت و سازمان ها امری​​ ضروری است و باعث می شود که سازمان یا شرکت بر روی وظایف اصلی خود تمرکز اصلی را داشته باشند و با ریسک فناوری و کاهش هزینه های عملیاتی، منابع خود را در خدمت اهداف سازمانی مورد نظر خود قرار دهند.

برون سپاری​​ خدمات​​ انفورماتیک

برون سپاری خدمات آی تی یکی از مفاهیم مهمی است که امروزه بیشتر از گذشته به چشم می خورد. در واقع برون سپاری را می توان به سپردن کار به کاردان تشبیه کرد. در دنیای امروزی که مشتری مداری سرلوحه مدیران شرکت و سازمان ها قرار گرفته است، تمرکز روی فعالیت های مهم و اساسی سازمان و بهره گیری همه جانبه از فناوری اطلاعات، آن ها را به سوی برون سپاری آب تی هدایت می کند. برون سپاری آی تی برای آن دسته از شرکت و سازمان هایی که فروش را پایان معامله خود قرار نداده اند و برای رضایت و جلب نظر مشتریان به پشتیبانی و خدمات پس از فروش توجه کرده اند گام موثر برمی دارد. از​​ جمله​​ مزایای برون سپاری​​ خدمات​​ IT​​ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کنترل و کاهش هزینه ها

 • به کارگیری افراد​​ متخصص

 • کاهش خطر و ریسک در کار

 • ​​ قابل دسترس بودن سرمایه

 • کاهش فرسودگی و امنیت شغلی کارکنان

 • دسترسی به تکنولوژی روز دنیا و صرفه جویی در هزینه های موجود​​ 

 • منافع حاصل از بازسازی سازمان و شرکت را به حداکثر می رساند

 • تمرکز سازمان و شرکت را برای صلاحیت اصلی بهبود می بخشد​​ 

 • دسترسی به قابلیت های استثنایی و استفاده از منابع داخلی سازمان برای اهداف دیگر

تمام موارد بالا بخشی از مزایای برون سپاری​​ خدمات​​ IT​​ در شرکت و سازمان های مختلف بود که به آن اشاره کردیم. در واقع با برون سپاری خدمات آی تی در شرکت و سازمان ها می توانید با سرعت بیشتر و هزینه کمتر اهداف مورد نظر خود را به دست آورید.  ​​ ​​​​ 

چرا شرکت و سازمان ها به پشتیبانی و خدمات شبکه نیاز دارند؟

خدمات و پشتیبانی شبکه در واقع مجموعه ای از فعالیت ها در زمینه خدمات شبکه کامپیوتری محسوب می شود که به منظور حفظ و نگهداری و برطرف کردن مشکلات شبکه برای شرکت و سازمان های فعال در زمینه های مختلف انجام می شود. مشکلات مربوط به شبکه می تواند در سطوح مختلف سخت افزار یا نرم افزار یا زیر ساخت شبکه باشد. مشکلات مربوط به سطوح سخت افزار شبکه شامل سرور و کامپیوترها، ماشین های اداری، تجهیزات تحت شبکه و تجهیزات امنیتی الکترونیک می شود و تعرفه خدمات شبکه به توجه به نوع مشکل به وجود آمده و اقدامات لازم جهت برطرف کردن آن محاسبه و تعیین می شود. مشکلات زیر ساخت و نرم افزار شبکه نیز شامل مواردی است که در کابل و ترانک شبکه، رک، پچ پنل،​​ سرویس های شبکه و سیستم عامل می شود.​​

نفوذ و رشد سریع فناوری اطلاعات در تمام کسب و کارهای موجود و شرکت و سازمان ها باعث شده که برای نگهداری و حفظ سیستم کامپیوتر و تجهیزات مربوط به شبکه اکثر شرکت و سازمان ها نگرانی داشته باشند و با مشکلاتی در این زمینه رو به رو شوند. گاهی این شرکت ها توانایی و تخصص کافی در مورد حل مشکلات مربوط به پشتیبانی و خدمات شبکه را ندارد و از طرف دیگر امکان استخدام کارشناس ماهر و متخصص در این زمینه را نخواهند داشت.​​ از این رو نیاز به دریافت خدمات پشتیبانی کامپیوتری و شبکه برای شرکت یا سازمان به شدت احساس می شود. مجموعه های متخصص در این زمینه با انعقاد قرارداد کوتاه یا طولانی مدت در بخش خدمات شبکه و پشتیبانی کامپیوتری شرکت می توانند با دقت و حساسیت بالا مشکلات ایجاد شده سازمان و شرکت ها را برطرف کنند.​​

هزینه​​ پشتیبانی​​ و​​ نگهداری​​ کامپیوتر​​ بر چه اساسی تعیین می شود؟

یکی از مهمترین بخش ها در شرکت و سازمان های فعال شبکه و سیستم کامپیوتری آنهاست. بهره مندی از خدمات پشتیبانی و نگهداری کامپیوتر اهمیت بالایی دارد زیرا بسیاری از فرایندهای سازمانی و شرکتی بر روی​​ شبکه انتقال یافته و چنان چه مشکل یا خلل در زیر ساخت شبکه ایجاد شود تنها شبکه مختل نمی شود بلکه تمام فعالیت های سازمان با اختلال رو به رو خواهد شد. در پشتیبانی و نگهداری کامپیوتری شبکه و​​ خدمات​​ IT​​ گروهی درون یا برون سازمانی اقدام به نگهداری و پشتیبانی سازمان خواهند کرد. از جمله اقدامات مهم در این زمینه می توان به رسیدگی و بررسی سرور و دسکتاب کاربران و سایر عملیات مربوط به فناوری اطلاعات اشاره کرد که توسط تیم حرفه ای و تخصصی به راحتی پشتیبانی می شود و از بروز مشکلات درون ان جلوگیری خواهد کرد. برای اینکه شبکه کامپیوتری شرکت یا سازمان فعالیت خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد نیاز به خدمات پشتیبانی و نگهداری کامپیوتر دارد.​​ 

هزینه​​ پشتیبانی​​ و​​ نگهداری​​ کامپیوتر

قبل از اینکه به فکر هزینه نگهداری و پشتیبانی کامپیوتری باشید بهتر است به انتظارات خود از​​ خدمات​​ IT​​ فکر کنید و پس از آن به موضوع هزینه های مربوط به شبکه سازی و تاثیر و اهمیت آن را در انجام امور و فعالیت های روزانه با دقت بررسی کنید. همیشه این نکته را در ذهن خود داشته باشید که ایجاد مشکل در شبکه و اختلال در​​ آن تا چه اندازه می تواند به کار و فرآیندهای سازمانی شما صدمه وارد کند.​​ با در نظر گرفتن این موارد می توانید برآورد مناسبی از هزینه های مربوط به پشتیبانی شبکه به دست آورید. به طور کلی هزینه و تعرفه پشتیبانی و نگهداری کامپیوتر که شامل خدمات مختلف از جمله نگهداری از سرور و پشتیبانی و نگهداری از سیستم های کامپیوتر و سرویس خدمات آی تی می شود توسط سازمان نظام صنفی رایانه و اتحادیه شرکت کامپیوتری به صورت سالیانه منتشر می شود. این سازمان لیست قیمت خدمات کامپیوتری و نرخ اتحادیه خدمات کامپیوتری را به صورت جداگانه اعلام کرده و شرکت های ارائه دهنده خدمات بایستی از​​ آن به عنوان مرجع استفاده کنند.​​ 

خدمات مشاوره​​ انفورماتیک

امروزه تداوم یک سازمان و شرکت در محیط پر رقابت و متغیر تنها با بهره مندی خدمات مشاوره فناوری اطلاعات در سازمان امکان پذیر است. فناوری اطلاعات در سازمان و کسب و کارهای مختلف نقش پر رنگ و مهمی را ایفا می کنند که باعث شده است مدیران عالی در کشور بسیاری از سازمان ها را به بهره مندی از استراتژی و راهکارهای مرتبط به فناوری اطلاعات و مشاوره​​ خدمات​​ IT​​ توصیه کنند. مشاوره خدمات فناوری اطلاعات و بهره مندی از تکنولوژی اطلاعات باعث افزایش توانایی و قابلیت های سازمان ها می شود و این عمل موجب افزایش تنوع و بهبود کیفیت محصولات و در نهایت جلب رضایت مشتریان می گردد. هم چنین​​ برخورداری از خدمات مشاوره ای آی تی و برخورداری از استراتژی های مربوط به آن موجب تسهیل در روال امور اداری و افزایش بازدهی نیروی کارمندی و مدیریت شرکت و سازمان می شود.

مشاوره خدمات فناوری اطلاعات به تجزیه و تحلیل شبکه، مدیریت جزئیات آن از جمله مسیریابی و مرکز داده، سطوح مختلف نرم افزار و سخت افزار شبکه می پردازد و پس از آن به افراد جهت بهبود سیستم شبکه و اطمینان از کارآمد بودن سیستم کمک خواهد کرد. افراد با مشاوره در این زمینه می توانند به بهترین شکل بر روی ارائه محصولات و خدمات شرکت یا سازمان به مشتریان خود تمرکز کافی را داشته باشند. مشاوره خدمات آی تی به صورت حضوری یا تلفنی امکان پذیر است. شرکت های مشاوره ای و پشتیبانی خدمات کامپیوتری و شبکه راهکارهای مناسب را جهت رفع مشکلات در این زمینه به صورت تخصصی و با قیمت مناسب به شرکت و سازمان های مربوطه ارائه می دهند.

خدمات مشاوره​​ انفورماتیک

از مهمترین خدمات مشاوره​​ IT​​ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاوره امنیت شبکه و تجهیزات آن

 • مشاوره در زمینه خرید و ارتقاء​​ و اجرای سرور

 • مشاوره طراحی و اجرای پروژه شبکه در سازمان

 • مشاوره در زمینه بهینه سازی سطوح نرم افزار و سخت افزار شبکه

 • مشاوره در مورد اجرای شبکه کامپیوتری و دوربین مداربسته تحت شبکه

 • مشاوره خدمات فناوری اطلاعات در مورد راه اندازی و نصب شبکه درون سازمانی​​ 

 • مشاوره در مورد زیر ساخت و بهینه سازی آن، نگهداری و پشتیبانی شبکه و سرویس اطلاعات​​

شرکت خدمات انفورماتیک

انفورماتیک​​ در واقع علم اطلاعات و پردازش و مهندسی سامانه اطلاعاتی است که ساختار و الگوریتم، اثر متقابل سیستم طبیعی و مصنوعی و هم چنین نقل و انتقالات اطلاعات و ذخیره سازی و پردازش اطلاعات را بررسی می کند. شرکت خدمات انفورماتیک برای ایجاد و راه اندازی سیستم بانکی و سیاست های بانک مرکزی در کشور ​​ تاسیس شده است. این شرکت در ابتدای راه اندازی برنامه ریزی های مهم و لازمی را جهت ایجاد زیر ساخت​​ و تشکیل مراکز تامین نیازهای مورد نیاز اجرایی انجام داده است. در سال های اخیر شرکت های خدمات انفورماتیک برای سهولت در امور اداری،​​ بانکی و سازمانی تشکیل شده اند.

شرکت خدمات​​ انفورماتیک

شرکت های خدمات انفورماتیک با توجه به تخصص و تجربه خود در زمینه ایجاد و مدیریت شرکت ها و تعریف آن ها در زمینه فناوری جدید در بخش خدمات بانکی و مخابرات اقدامات لازم را انجام می دهند. شرکت های ارائه دهنده خدمات انفورماتیک در واقع از یک تیم حرفه ای و متخصص و فنی تشکیل شده اند که می توانند در خدمت نظام بانکی و مالی کشور قرار بگیرند. شرکت خدمات انفورماتیک اهمیت زیادی برای سیستم های بانکی داشته و از این رو به صورت هماهنگ در خدمت بانک ها و سایر سازمان های ذی نفع ان قرار می گیرند. به طور کلی مسئولیت و خدمات قابل ارائه از سوی شرکت های انفورماتیک می توان به ارائه راه حل متناسب با نیازمندی های آتی و فعلی نظام و سازمان های مختلف اشاره کرد. ​​

تعرفه نرخ پایه​​ خدمات انفورماتیک​​

سازمان​​ نظام صنفی رایانه در کشور به رسم هر سال در شروع سال جدید معمولا تعرفه نرخ پایه خدمات انفورماتیک را به صورت رسمی اعلام می کند. تعرفه نرخ پایه خدمات انفورماتیک که شامل نرخ خدمات یارانه ای، نرخ حقوق و دستمزد، ضرایب و عنواوین شغلی است توسط این سازمان در قالب یک فایل​​ PDF​​ به افراد شاغل در این زمینه ارائه می گردد تا از آن استفاده کنند. این سازمان از سال ۱۳۸۹​​ طی فرایندی مبنی بر سنجش کارشناسی، بررسی میدانی و سایر موارد عرفی اقدام به تدوین و انتشار این سند کرده است. تعرفه نرخ پایه خدمات انفورماتیک با موضوع تعیین قیمت و نرخ خدمات مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات تدوین شده است و هر سال در اختیار شرکت های فعال در این زمینه قرار می گیرد.​​ در کنار این تعرفه برخی از خدمات معمول در گروه​​ های​​ مختلف به صورت نرخ ثابت و درصد تغییر​​ ​​ آن همراه​​ با توافق میان طرفین در جدول هایی ابلاغ می گردد. تمامی شرکت های خدمات انفورماتیک که در این زمینه فعالیت می کنند ملزم به رعایت آن می باشند. چنان چه تخلفی در این زمینه صورت گیرد کاربران می توانند موارد تخلف را به سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان نظام صنفی رایانه ای در کشور گزارش دهند تا با شرکت های خاطی در این زمینه برخورد قاطع صورت گیرد. ​​