خدمات مالی - شرکت خدمات مالی و مالیاتی ، حقوقی و انفورماتیک آرمیتا

خدمات مالی

می توان گفت خدمات مالی همان خدمات اقتصادی هستند که به وسیله موسسه های مالی عرضه می گردند. این موسسه های مالی عبارت است از تمام بانک ها، موسسه های مالی و اعتباری، شرکت های ارائه دهنده بیمه، شرکت های بورس و در نهایت شرکت های سرمایه گذاری دولتی. این نوع بازار وظایفی را بر عهده دارد که از جمله این وظایف می توان به خرید و فروش اوراق بهادار و سرمایه اشاره کرد. در واقع برخی سازمان هایی هستند که وظیفه آن ها مدیریت کردن پول و سرمایه است، اصطلاح خدمات مالی نیز به آن ها اطلاق می گردد.

لازم به ذکر است که این بازارهای مالی وسیع ترین و بزرگ ترین بازارهای مالی دنیا به حساب می آیند. سوددهی این بازارها بسیار بالا بوده و مجموعه های زیادی را به خود اختصاص داده اند. امکان دارد اصطلاح مالی به خدمت یا محصولی که بالفطره مالی است و به وسیله مسئولین مالی یا قانون گذاری که ناظر بر بازار هستند، عرضه می شود نیز شامل گردد.

خدمات مالی
با توجه به رشد جمعیت و نیاز روزافزون افراد به امور مالی، محصولات و خدمات مالی موجب وسیع تر شدن این نوع بازار شده و به دنبال آن نوآفرینی های مالی جدید نیز ارائه شده است. این نوآفرینی ها به افراد کمک می کند تا در مقابله با رقیبان بتوانند با سرعت بیشتری بازار را به دست بگیرند بنابراین رفته رفته بر تعداد آن ها افزوده می گردد و فضای مالی را پیچیده کرده و از امنیت آن می کاهد.

حس عدم اطمینان ناظران و قانون گذاران منتج به این شد که مقرارات بسیار پیچیده ای را  برای بازارهای مالی وضع کنند. اگر عرصه رقابت در این نوع بازارها تنگ شود نوعی بحران مالی در آن به وجود می آید که با بازسازی این نوع از بازارها بحران خاتمه پیدا می کند. چیزی که در ایران و در بین مردم رواج یافته خدمات حسابداری و دفترداری است و اکثر افراد توقع دارند تا حسابدارن بتوانند در امور مالی به آن ها مشاوره بدهند در صورتی که باید از بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری چنین درخواستی را داشته باشند.

وظایف شرکت خدمات مالی چیست؟

در حالی که با گذشت زمان مراودات مالی در بین افراد افزایش یافته، رقبای تجاری نیز در میان شرکت ها فزونی یافته است به همین دلیل برای انجام دادن کل امور مالی به یک مدیر مالی احتیاج خواهد بود. برای آن که سامانه مالی شرکت ها به پیشرفت قابل ملاحظه ای برسد لازم است یک بینش کامل از اوضاع مالی و پستی ها و بلندی های سامانه مالی داشته باشند. برخی از وظایف مهم شرکت های مالی در ادامه بیان شده است:

وظایف شرکت خدمات مالی

لیست خدمات مالی

برای آن که شرکت های فعال در زمینه امور مالی بتوانند پول و سرمایه خودشان را مدیریت نمایند به منظور برآورد سود و زیان شان به خدمات مالی احتیاج خواهند داشت. در ادامه لیست خدمات مالی که این شرکت های خدماتی ارائه می دهند بیان می شود:

گروه خدمات مالی چه اموری را بر عهده دارد؟

این گروه ها به منظور عرضه هر چه بهتر خدمات مالی، حسابداری و مالیاتی بنا می شوند. گروه های خدمات مالی به شرکت ها و بنگاه های اقتصادی خدمات مذکور را به بهترین نحو ارائه می دهند. مبنای کار آن ها رازداری و تعهد همراه با مراعات آیین رفتار حرفه ای است.

این گروه ها برای ارائه خدمات ارزنده نیازمند به داشتن پرسنلی مجرب بوده که از سوابق بی نظیر و متعددی بهره مند هستند. حیطه کاری این گروه در عرصه حسابداری، حسابرسی، مشاوره مالی و مالیاتی و همچنین مشاوره بیمه است.

شرکت هایی که خدمات مالی را بر عهده دارند در کاستن هزینه های نامتعارف شرکت ها، پیشگیری از ضایع شدن حقوق مالی متقضایان، خودکار شدن سامانه حسابداری می توانند خدمت رسانی کنند. همچنین عرضه سامانه های به روز و تلفیق شده به منظور ارائه خدمات مالی و مالیاتی، انجام مشاوره های مالیاتی به منظور کاسته شدن از جریمه ها و مالیات های ارزش افزوده، مرتفع ساختن موارد مالیاتی با شیوه های اصولی از دیگر خدمات این قبیل از شرکت ها است. در آخر این شرکت ها می توانند ارتقا سطح کیفی واحد مالی با دقت بالا را به منظور آماده سازی صورت های مالی و گزارش های مدیریتی و هر آن چه که کارشناسان مالی و مدیران بدان احتیاج دارند، را تهیه کرده و به متقاضیان خود تحویل دهند.

 
گروه خدمات مالی

انواع خدمات مالی

گروه هایی که خدمات مالی ارائه می دهند ابعاد کاری آن ها گسترده بوده و شامل بخش های زیادی می شود. از آن جا که این ابعاد برای افراد مهم است در زیر به این گستره کاری اشاره می کنیم:

خدمات مالیاتی

از آن جایی که قوانین مالیاتی اصلاح شده اند نیاز است تا مدیران شرکت ها و صاحبان مشاغل از محتوای آن اطلاعات کافی داشته باشند. این کار برای آن است که آن ها از جرائم مالیاتی مبرا شوند و از تکالیف مالیاتی و قانونی خود آگاه باشند. اگر مدیران و یا صاحبان مشاغل از طرز انجام این امور و تکالیف قانونی مانند بیمه و مالیات بر ارزش افزوده اطلاعاتی نداشته باشند یا این که در انجام آن ها سهل انگاری نمایند منجر به زیان مالی گسترده و خسارات جبران ناپذیری خواهد شد. شرکت های ارائه کننده خدمات مالی می توانند زمینه ای را فراهم کنند تا جریمه ها کاسته شده و همچنین سایر هزینه های مالی کاهش پیدا کند. برخی از این خدمات که در حوزه مالیاتی ارائه می شوند، عبارتند از:

خدمات حسابداری

گروه های خدمات مالی با بسترسازی موارد مالی و رعایت رازداری تمامی خدمات حسابداری را به بهترین نحو ممکن ارائه می دهد. در ادامه برخی از خدمات ذکر شده اند:

خدمات حسابداری

خدمات حسابرسی

می توان گفت همه معضلات به وجود آمده در بخش مالی، استفاده نادرست از هزینه ها، اختلافات مالی بین افراد، تناقض میان حساب ها به دلیل نبود سیکل مالی و حسابداری مطلوب و همچنین بازرسی داخلی اثرگذار بر امور مالی و حسابداری است. گروه های خدمات مالی با استفاده از روش ها و شیوه های نوین مالی و حسابداری می توانند این امور را به آسانی مرتفع سازند. خدمات حسابرسی که این گروه ها می توانند ارائه دهند به شرح زیر است:

خدمات نرم افزاری

برای آن که بتوانید نرم افزار یا سامانه حسابداری مطلوبی را داشته باشید می بایست معیارهای گوناگونی را مورد بررسی قرار دهید. در حال حاضر نرم افزارهای حسابداری بی شماری وارد این عرصه شده اند که برگزیدن یک نرم افزار مناسب از اهمیت به سزایی برخوردار است. برخی از خدمات نرم افزاری که توسط گروه های خدمات مالی ارائه می گردد به شرح زیر است:

خدمات نرم افزاری

خدمات مشاوره مالی و حسابداری

یکی از مواردی که موجب موفقیت روزافزون شرکت ها و کسب و کارهای بزرگ می گردد بهره وری از خدمات مشاوره ای در عرصه های گوناگون است. لذا گروه های مالی گوناگون در زمینه های زیر خدمات مشاوره ای را ارائه می دهند.

خدمات ثبت شرکت

گروه های خدمات مالی به منظور کسب رضایت و رفاه خاطر مشتریان خدمات مد نظر آن ها را در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه می دهد. کیفیت و چگونگی این خدمات بسیار بالا بوده به گونه ای که نیاز به ورود سایر گروه ها نباشد. خدمات ثبت شرکت و تمام مراحل آن با کمک این گروه ها به آسانی انجام شده و افراد تحت الشعاع مسائل حاشیه آن قرار نخواهند گرفت. بنابراین بهتر است برای رفع این نیاز خود به این گروه ها اعتماد کنید.

خدمات آموزشی مالی

با توجه به آن که بازار کار به نیروی انسانی مجرب و متعهد نیاز دارد، گروه های ارائه دهنده خدمات مالی اقدام به آموزش موارد حسابداری و حسابرسی به افراد کرده اند. برخی از این خدمات در ادامه بیان شده است: