خدمات مالی - شرکت خدمات مالی و مالیاتی ، حقوقی و انفورماتیک آرمیتا
جهت دریافت مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید:
0912 440 6484

خدمات مالی

می توان گفت خدمات مالی همان خدمات اقتصادی هستند که به وسیله موسسه های مالی عرضه می گردند. این موسسه های مالی عبارت است از تمام بانک ها، موسسه های مالی و اعتباری، شرکت های ارائه دهنده بیمه، شرکت های بورس و در نهایت شرکت های سرمایه گذاری دولتی. این نوع بازار وظایفی را بر عهده دارد که از جمله این وظایف می توان به خرید و فروش اوراق بهادار و سرمایه اشاره کرد. در واقع برخی سازمان هایی هستند که وظیفه آن ها مدیریت کردن پول و سرمایه است، اصطلاح خدمات مالی نیز به آن ها اطلاق می گردد.

لازم به ذکر است که این بازارهای مالی وسیع ترین و بزرگ ترین بازارهای مالی دنیا به حساب می آیند. سوددهی این بازارها بسیار بالا بوده و مجموعه های زیادی را به خود اختصاص داده اند. امکان دارد اصطلاح مالی به خدمت یا محصولی که بالفطره مالی است و به وسیله مسئولین مالی یا قانون گذاری که ناظر بر بازار هستند، عرضه می شود نیز شامل گردد.

خدمات مالی
با توجه به رشد جمعیت و نیاز روزافزون افراد به امور مالی، محصولات و خدمات مالی و خدمات مالیاتی موجب وسیع تر شدن این نوع بازار شده و به دنبال آن نوآفرینی های مالی جدید نیز ارائه شده است. این نوآفرینی ها به افراد کمک می کند تا در مقابله با رقیبان بتوانند با سرعت بیشتری بازار را به دست بگیرند بنابراین رفته رفته بر تعداد آن ها افزوده می گردد و فضای مالی را پیچیده کرده و از امنیت آن می کاهد.

حس عدم اطمینان ناظران و قانون گذاران منتج به این شد که مقرارات بسیار پیچیده ای را  برای بازارهای مالی وضع کنند. اگر عرصه رقابت در این نوع بازارها تنگ شود نوعی بحران مالی در آن به وجود می آید که با بازسازی این نوع از بازارها بحران خاتمه پیدا می کند. چیزی که در ایران و در بین مردم رواج یافته خدمات حسابداری و دفترداری است و اکثر افراد توقع دارند تا حسابدارن بتوانند در امور مالی به آن ها مشاوره بدهند در صورتی که باید از بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری چنین درخواستی را داشته باشند.

وظایف شرکت خدمات مالی چیست؟

در حالی که با گذشت زمان مراودات مالی در بین افراد افزایش یافته، رقبای تجاری نیز در میان شرکت ها فزونی یافته است به همین دلیل برای انجام دادن کل امور مالی به یک مدیر مالی احتیاج خواهد بود. برای آن که سامانه مالی شرکت ها به پیشرفت قابل ملاحظه ای برسد لازم است یک بینش کامل از اوضاع مالی و پستی ها و بلندی های سامانه مالی داشته باشند. برخی از وظایف مهم شرکت های مالی در ادامه بیان شده است:

وظایف شرکت خدمات مالی

لیست خدمات مالی

برای آن که شرکت های فعال در زمینه امور مالی بتوانند پول و سرمایه خودشان را مدیریت نمایند به منظور برآورد سود و زیان شان به خدمات مالی احتیاج خواهند داشت. در ادامه لیست خدمات مالی که این شرکت های خدماتی ارائه می دهند بیان می شود:

گروه خدمات مالی چه اموری را بر عهده دارد؟

این گروه ها به منظور عرضه هر چه بهتر خدمات مالی، حسابداری و مالیاتی بنا می شوند. گروه های خدمات مالی به شرکت ها و بنگاه های اقتصادی خدمات مذکور را به بهترین نحو ارائه می دهند. مبنای کار آن ها رازداری و تعهد همراه با مراعات آیین رفتار حرفه ای است.

این گروه ها برای ارائه خدمات ارزنده نیازمند به داشتن پرسنلی مجرب بوده که از سوابق بی نظیر و متعددی بهره مند هستند. حیطه کاری این گروه در عرصه حسابداری، حسابرسی، مشاوره مالی و مالیاتی و همچنین مشاوره بیمه است.

شرکت هایی که خدمات مالی را بر عهده دارند در کاستن هزینه های نامتعارف شرکت ها، پیشگیری از ضایع شدن حقوق مالی متقضایان، خودکار شدن سامانه حسابداری می توانند خدمت رسانی کنند. همچنین عرضه سامانه های به روز و تلفیق شده به منظور ارائه خدمات مالی و مالیاتی، انجام مشاوره های مالیاتی به منظور کاسته شدن از جریمه ها و مالیات های ارزش افزوده، مرتفع ساختن موارد مالیاتی با شیوه های اصولی از دیگر خدمات این قبیل از شرکت ها است. در آخر این شرکت ها می توانند ارتقا سطح کیفی واحد مالی با دقت بالا را به منظور آماده سازی صورت های مالی و گزارش های مدیریتی و هر آن چه که کارشناسان مالی و مدیران بدان احتیاج دارند، را تهیه کرده و به متقاضیان خود تحویل دهند.

گروه خدمات مالی

انواع خدمات مالی

نظام مالی اولین و مهمترین بخش هایی است که همیشه مورد توجه قرار گرفته است. موسسات مالی نقش مهم و کلیدی در اقتصاد کشور دارند و اهمیت بالای آن ها در اقتصاد باعث شده است که نهادهای مالی و بانک ها که ناظر بازارهای مالی هستند درصدد رویکرد جدید با هدف افزایش کارآمدی آن ها ارائه دهد.  خدمات مالی در واقع خدماتی را شامل می شود که از طریق خرید و فروش یا انجام معاملات گوناگون ارائه می شود که در سال های اخیر تحولات زیادی بر روی آن صورت گرفته است.

مشکلات عدم استفاده از خدمات مالی

با در نظر گرفتن رشد روزافزون جامعه و مشکلات و ایجاد راهکارهای فراوان، اکثر افراد سعی می کنند که بدون آگاهی از مسائل روز دنیا و بدون توجه به تجربیات دیگران، منابع مالی خود را مدیریت کنند. این موضوع باعث ایجاد مشکلات و زیان های جبران ناپذیر در این زمینه می شود. همچنین برخی از آن ها به دلیل عدم آگاهی کامل و جامع از قوانین و مقررات مالی و مالیات موجب ارتکاب جرائم مالی و مالیات می شود. این مشکلات برای موسسه و نهادها مشکلات زیان باری را به همراه خواهد داشت. مشاور و مدیر کاردان و با تجربه در این زمینه می تواند خدمات درستی را در زمینه مالی به افراد ارائه دهد که موجب بهبود مسائل مالی و اثر بخشی آن گردد.

ضرورت استفاده از خدمات مالی

با توجه به پیچیدگی امور مالی و مدیریت آن، لازم است برای جلوگیری از وقوع اتفاق های مضر اقداماتی در این زمینه انجام شود. با این وجود نیاز است برای اشخاص حقوقی یا حقیقی مدیریت خدمات مالی مربوط را بر عهده بگیرند که در انجام هر یک از آن ها باید تخصص کافی را داشته باشند. برخورداری از تجربه و دانش مشاورین مالی و انجام توصیه های هر یک از آن ها می تواند یکپارچگی و هماهنگی در سیستم های مالی را ایجاد کند که در ادامه کسب و کار را با درصد رشد و سود بالایی رو به رو خواهد کرد. مشاورین مالی با انجام فرایندهای اساسی و حرفه ای در این زمینه و ارائه راهکارهای اجرایی در جهت توسعه و پیشرفت شرکت و رسیدن به اهداف مورد نیاز بسیار موثر باشند. از مهمترین خدمات مالی که مورد توجه این افراد قرار می گیرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

خدمات مالی

خدمات مالی و حسابرسی

می توان گفت همه معضلات به وجود آمده در بخش مالی، استفاده نادرست از هزینه ها، اختلافات مالی بین افراد، تناقض میان حساب ها به دلیل نبود سیکل مالی و حسابداری مطلوب و همچنین بازرسی داخلی اثرگذار بر امور مالی و حسابداری است. گروه های خدمات مالی با استفاده از روش ها و شیوه های نوین مالی و حسابداری می توانند این امور را به آسانی مرتفع سازند. خدمات مالی و حسابرسی که این گروه ها می توانند ارائه دهند به شرح زیر است:

خدمات مالی نرم افزاری

برای آن که بتوانید نرم افزار یا سامانه حسابداری مطلوبی را داشته باشید می بایست معیارهای گوناگونی را مورد بررسی قرار دهید. در حال حاضر نرم افزارهای حسابداری بی شماری وارد این عرصه شده اند که برگزیدن یک نرم افزار مناسب از اهمیت به سزایی برخوردار است. برخی از خدمات نرم افزاری که توسط گروه های خدمات مالی ارائه می گردد به شرح زیر است:

 

خدمات مالی نرم افزاری

خدمات مشاوره مالی و حسابداری

یکی از مواردی که موجب موفقیت روزافزون شرکت ها و کسب و کارهای بزرگ می گردد بهره وری از خدمات مشاوره ای در عرصه های گوناگون است. لذا گروه های مالی گوناگون در زمینه های زیر خدمات مشاوره ای را ارائه می دهند.

خدمات ثبت شرکت

گروه های خدمات مالی به منظور کسب رضایت و رفاه خاطر مشتریان خدمات مد نظر آن ها را در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه می دهد. کیفیت و چگونگی این خدمات بسیار بالا بوده به گونه ای که نیاز به ورود سایر گروه ها نباشد. خدمات ثبت شرکت و تمام مراحل آن با کمک این گروه ها به آسانی انجام شده و افراد تحت الشعاع مسائل حاشیه آن قرار نخواهند گرفت. بنابراین بهتر است برای رفع این نیاز خود به این گروه ها اعتماد کنید.

خدمات آموزشی مالی

با توجه به آن که بازار کار به نیروی انسانی مجرب و متعهد نیاز دارد، گروه های ارائه دهنده خدمات مالی اقدام به آموزش موارد حسابداری و حسابرسی به افراد کرده اند. برخی از این خدمات در ادامه بیان شده است:

جمع بندی

خدمات مالی در واقع همان خدمات اقتصادی هستند که توسط موسسه های مالی عرضه می شوند. موسسه های مالی بانک و شرکت های ارائه دهنده بیمه، شرکت های سرمایه گذاری دولتی و بورس را شامل می شوند. که جزو بزرگترین بازارهای پرسود در دنیا به شمار می روند. با توجه به رشد و گسترش جمعیت و نیاز افراد به امور مالی، ارائه خدمات محصولات در این زمینه بیشتر می شود. شرکت های ارائه دهنده خدمات مالی وظایفی را بر عهده دارند، که از مهمترین آن ها می توان به آموزش و مشاوره امور مالی اشاره کرد. چنانچه نیاز به خدمات مالی و حسابداری برای شرکت و موسسه خود داشته باشید می توانید از مشاورین و کارشناسان مالی و حقوقی این شرکت ها برخوردار شوید.