Deprecated: Creation of dynamic property wfBrowscap::$_source_version is deprecated in /var/www/vhosts/armitafirm.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/lib/wfBrowscap.php on line 97
موسسه حسابداری – شرکت خدمات مالی و مالیاتی ، حقوقی و انفورماتیک آرمیتا
موسسه حسابداری

چه خدماتی را می توان از موسسه حسابداری دریافت کرد؟

تغییری که در کسب و کارهای امروزی نسبت به مشاغل سنتی بیشتر از همه به چشم می خورد، تخصص گرایی است. در دنیای سرعت و تکنولوژی، هر خدمتی که بتواند ما را به نتایج سریع تر و جامع تر برساند را نوعی تخصص می دانیم. مدیران مشاغل و حرفه های مختلف برخی از امور خود را به دست شرکت ها و موسسات دیگر می سپارند. یکی از این مراکز، موسسه حسابداری است. موسسه حسابداری مسائل و امور مالی و مالیاتی کسب و کارهای مختلف را بر عهده می گیرد. ما در این مطلب می خواهیم شما را با این موسسات و کارهای آن ها آشنا کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

بهترین موسسه حسابداری در تهران

امور مالی با پیچیدگی ها و جزئیاتی که دارند، ممکن است همه زمان صاحبان کسب و کارها را هدر بدهند. راه حل هایی که برای این معضل وجود دارد استخدام اشخاص به عنوان مدیران مالی و همچنین سپردن این امور به شرکت های حسابداری است.

بسیاری از مدیران مشاغل برخی از مسائل و امور خود را ترجیح می دهند که به مراکز تخصصی دیگر بسپارند. یکی از این موسسات تخصصی، موسسه حسابداری است. یک شرکت حسابداری کارهای مختلف شرکت های دیگر مانند امور مالیاتی، امور مالی و حسابداری را بر عهده می گیرد. انواع موسسه حسابداری در تهران از نظر کیفیت کار با هم تفاوت دارند.

 

بهترین موسسه حسابداری در تهران می تواند کلیه امور مالی و مالیاتی شرکت شما را بر عهده گرفته و در صورت به وجود آمدن هرگونه مشکل مالی در صدد رفع آن بیاید. البته باید بدانید که شرکت های معتبر حسابداری از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می کنند و موجب کاهش این گونه خطاها می شوند.

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید، نوع همکاری شما با شرکت های حسابداری است. این نوع همکاری ها ممکن است در جزئیات با هم متفاوت باشند. شما بهتر است قبل از همکاری با این موسسات با این جزئیات آشنا شوید. در ابتدا بهتر است با دلایل همکاری رؤسای شرکت ها با موسسات حسابداری آشنا شوید.

دلایل همکاری کارفرمایان کسب و کار با شرکت های حسابداری

صاحبان مشاغل و کارفرمایان شرکت های تجاری به دلایل مختلفی با موسسه و شرکت حسابداری همکاری می کنند و امور مالی خود را به آن ها می سپارند. برخی از این دلایل عبارت است از:

 • مهمترین دلیلی که موسسات تجاری مختلف با شرکت های حسابداری همکاری می کنند، کاهش میزان خطا در مدیریت امور مالی است. البته ناگفته نماند که این کاهش خطا موضوعی است که به کیفیت و اعتبار آن شرکت بستگی دارد.
 • همکاری با شرکت حسابداری علاوه بر کاهش خطا در میزان خطاهای مالی، باعث آسودگی خاطر کارفرمایان و صاحبان مشاغل می شود.
 • همکاری با موسسه حسابداری کارفرمایان را از دردسرهای استخدام نیروی انسانی ماهر برای امور مالی شرکت می رهاند. استفاده از خدمات شرکت حسابداری نیاز شرکت ها را برای استخدام این گونه افراد برطرف می کند.
 • اگر یک موسسه حقوقی متولی امور مالی یک شرکت تجاری شود، برخی هزینه ها مثل پرداخت حقوق و مزایا را برای یک مدیر مالی تمام وقت شرکت کاهش می دهد.
 • نداشتن تخصص کافی یک شخص حسابدار تمام وقت نیز یکی دیگر از دلایل همکاری با موسسه حسابداری است.

 

برخی از این دلایل ذکر شده یا تمام آن ها باعث می شود که بسیاری از صاحبان شرکت ها ترجیح می دهند که با شرکت های حسابداری همکاری داشته باشند.

انواع کارهای شرکت حسابداری بر اساس شکل ارائه خدمات

شرکت های حسابداری در نوع خدمات و شکل ارائه آن ها با هم تفاوت دارند. خدمات آن ها طیف وسیعی را شامل می شوند. این شرکت ها بر اساس شکل ارائه خدمات به انواع مختلفی تقسیم می شوند که عبارتند از:

 • مدل مشاوره ای

این شرکت ها خدمات موردی در زمینه های مختلف مانند دادرسی مالیاتی و حسابرسی ارائه می دهند. این مدل از ارائه خدمات برای مجموعه هایی که مدیر حسابداری تمام وقت برای انجام امور مالی خود دارند مناسب است. کارفرماهای این مجموعه ها برای اطمینان بیشتر از صحت انجام امور، از تخصص این شرکت ها استفاده می کنند.

 

 • شکل نظارتی

این مدل از خدمات به صورت نظارتی انجام می شود. به عبارت دیگر یک شرکت حسابداری بر امور مالی یک مجموعه نظارت کامل می کند و خدماتی مانند تحت نظر گرفتن اسناد مالی را به طور پیوسته انجام می دهد. اغلب این شرکت ها قرارداد سالیانه یا ماهیانه با کارفرمایان می بندند.

 • مجموعه کامل خدمات حسابداری

شکل خدمات دهی این شرکت های حسابداری به صورت یک مجموعه کامل از خدمات امور مالی است. یعنی تمام امور مالی یک مجموعه را تمام و کمال بر عهده می گیرد. این شرکت های حسابداری در برخی از مواقع یکی از نیروهای متخصص خود را در اختیار مجموعه مورد نظر قرار می دهد.

انواع شرکت های حسابداری بر اساس نوع خدمات

در بخش قبلی به مدل ارائه خدمات شرکت های حسابداری پرداختیم در این قسمت می خواهیم شما را با انواع این شرکت ها از جهت نوع خدمات آن ها آشنا کنیم. کار شرکت های حسابداری به قسمت های مختلفی مجزا می شوند. برای مثال برخی از این شرکت ها صرفا در بخش تخصصی امور مالی خدمات خود را ارائه می دهند. به طور کلی می توان نوع خدمات این شرکت ها را به سه بخش تقسیم کرد. این سه بخش عبارتند از:

 1. خدمات این شرکت ها در حد خدمات حسابداری و  خدمات مالی است. خدماتی مانند تهیه صورت مالی، تهیه ترازنامه، کنترل و تجزیه و تحلیل حساب ها.
 2. برخی از شرکت های حسابداری خدمات خود را در حد خدمات مالیاتی محدود می کنند. خدمات دهی آنان مانند ثبت اظهار نامه ارزش افزوده، تنظیم و ثبت گزارش فصلی و غیره است.
 3. نوع سوم از خدمات شرکت های حسابداری خدمات اداری و پرسنلی حسابداری است. این خدمات شامل ثبت نامه بیمه ای، حضور و غیاب کارمندان، کارت زنی، پرداخت حقوق و مزایا، انجام امور کارگزینی و غیره است.

آیا موسسه حسابداری همان شرکت حسابداری است؟

باید بدانید که شرکت حسابداری با موسسه حسابداری متفاوت است. آنچه به عنوان فاکتور این تمایز محسوب می شود نوع نگاه به آن ها در هنگام ثبت و اخذ مجوزهای مورد نیاز است. هدف از تاسیس شرکت حسابداری کسب سود است ولی موسسه مالی به شکل غیر انتفاعی ثبت می شود و هدف آن ها نباید تجاری و کسب سود باشد.

به طور کلی یک موسسه حسابداری از جهت نوع فعالیت، ساختار سرمایه، اساسنامه و مجوزهای مورد نیاز با یک شرکت حسابداری متفاوت است. برای ثبت شرکت های مالی حداقل یکی از اعضای شرکت باید مدرک کارشناسی حسابداری داشته باشد و عضو هیات مدیره شرکت هم باشد. برای ثبت موسسه مالی کار آسان است و مشکل چندانی وجود ندارد.