Deprecated: Creation of dynamic property wfBrowscap::$_source_version is deprecated in /var/www/vhosts/armitafirm.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/lib/wfBrowscap.php on line 97
نکات ضروری در مورد انتخاب و خرید سویچ های شبکه – شرکت خدمات مالی و مالیاتی ، حقوقی و انفورماتیک آرمیتا
نکات ضروری در مورد انتخاب و خرید سویچ های شبکه

نکات ضروری در مورد انتخاب و خرید سویچ های شبکه

در دنیای امروزی اکثر کسب و کارهای بزرگ و کوچک نیاز به تجهیزات شبکه دارند، حتی نیاز به این تجهیزات در منازل نیز احساس می شود. سویچ های شبکه از یکی از سخت افزارهایی است که برای برقراری ارتباط میان تلفن های IP، دوربین های مداربسته، چاپگرها، چند کامپیوتر و سایر دستگاه ها استفاده می شود. سویچ های شبکه انواع مختلفی دارند که براساس آن دسته بندی می شوند. در ادامه می خواهیم نکات مهم و ضرورری را در مورد خرید بهترین سوئیچ شبکه بررسی کنیم با ما همراه باشید.

نکات ضروری در مورد انتخاب و خرید سویچ های شبکه

نکات کلیدی در زمان خرید سوئیچ های شبکه  

دقت در زمان انتخاب و خرید انواع سوئیچ های شبکه از اهمیت و ضرورت بالایی برخوردار است پس باید دقت کافی در هنگام خرید سویچ شبکه داشته باشیم.  نکات کلیدی که در زمان انتخاب و خرید سوئیچ های شبکه باید به آن توجه شود به شرح زیر است:

  • زیر ساخت شبکه
  • کاربران شبکه
  • نیاز شبکه و کاربران
  • نقش سوئیچ در شبکه
  • قیمت سوئیچ شبکه
  • ظرفیت و سرعت سوئیچ
  • نوع برند و شرکت فروشنده سویچ شبکه

زیر ساخت شبکه

از نکات مهم و کلیدی در زمان انتخاب و خرید بهترین سوئیچ های شبکه این است که ابتدا زیر ساخت شبکه مورد نظر را از نظر سخت افزار و نرم افزار بررسی کنید. به عنوان مثال برای شبکهئ های کوچک که تعداد کاربران آن کمتر از پنجاه نفر هستند تنها یک سوئیچ لازم است که نیازهای مورد نظر را برطرف سازد. چنانچه شبکه و کاربران آن افزایش پیدا کند باید برای تهیه سوئیچ های شبکه هزینه بیشتری اختصاص داده شود.

کاربران شبکه

تعداد پورت های شبکه از مهمترین معیارهایی است که در زمان خرید باید به آن توجه شود زیرا تعداد آن به تعداد کاربران وابستگی دارد. چنانچه تعداد پورت های سوئیچ شبکه بیشتر از تعداد کاربران باشد مشکلی به وجود نمی آید بلکه دارای مزیت هایی است. در واقع افزایش تعداد پورت های سوئیچ های شبکه چشم اندازی برای گسترش و توسعه در کسب و کار است و در آینده پورت های اضافی قابل استفاده هستند.

قیمت سویچ های شبکه

قیمت سوئیچ شبکه مانند هر کالایی در زمان انتخاب و خرید اهمیت دارد. به طور کلی سوئیچ های D-link و Linksys جزو ارزان ترین سوئیچ های شبکه به شمار می روند که برای کسب و کارهای کوچک و منازل انتخاب مناسب و مقرون به صرفه ای است. در مقابل برای برطرف کردن نیازهای کسب و کار و شرکت های بزرگ می توان از سوئیچ های شبکه گران قیمت مانند سیسکو استفاده کرد.

نیاز کاربران و شبکه در خرید سوئیچ شبکه

توجه به نیاز کاربران یکی از معیارهای مهم در زمان انتخاب و خرید سوئیچ های شبکه است. باید قبل از خرید سوئیچ های شبکه ابتدا مشخص کنیم که کدام نیاز کاربران از اهمیت بیشتری برخوردار است. به عنوان مثال باید در نظر بگیریم که کاربران نیاز به انتقال حجم بالایی از داده دارند یا می خواهند بدون تاخیر و سریع به شبکه متصل شوند. با توجه به این موضوع می توانید سوئیچ های شبکه را انتخاب و خریداری کنید.

نیاز کاربران و شبکه در خرید سوئیچ شبکه

سرعت و ظرفیت سوئیچ شبکه

در شرکت های بزرگ و گسترده معمولا بیشتر از یک سوئیچ نیاز است که باید از سرعت بالایی نیز برخوردار باشند. زمانی که از چند سوئیچ در شرکت یا هر نوع کسب و کار گسترده ای استفاده می شود لازم است که یک سوئیچ را هسته مرکزی در نظر بگیریم و بقیه سوئیچ ها را در ارتباط و متصل با آن قرار دهیم.  همچنین قابلیت مدیرتی یا غیرمدیرتی بودن آن ها در شرکت های بزرگ و کسب و کارهای گسترده بسیار اهمیت دارد.

برند و شرکت فروشنده سوئیچ شبکه

شرکت های مختلف با توجه به موارد بالا و نیاز کاربران اقدام به ساخت سوئیچ های شبکه ای زده اند و هر کدام از آن ها سهمی از بازار را به خود اختصاص می دهد. به عنوان مثال سوئیچ های شبکه D-link و Linksys مدل هایی از سوئیچ شبکه هستند که با قیمت پایین و قابلیت کم مناسب برای شرکت های کوچک می باشد و اکثر نیازهای آن ها را برطرف می کند.

فروشنده مطمئن

در کشور به دلیل کمبود نمایندگی های مجاز و معتبر، انتخاب فروشنده مطمئن و معتبر کار سختی است. زیرا در این میان همیشه افرادی هستند که برای سودجویی بیشتر به دنبال افرادی هستند که در این زمینه اطلاعات کافی را ندارند. پیدا کردن فروشنده مطمئن از اهمیت بالایی برخوردار است پس در زمان انتخاب فروشنده مطمئن باید تحقیقات لازم را انجام دهید و به مشاوره کارشناس و رضایت مشتریان آن ها توجه داشته باشید. با توجه به موارد بالا نتیجه می گیریم که قبل از انتخاب و خرید هر نوع سوئیچ شبکه ای ابتدا فاکتورهای مهم و ضروری در مورد خرید بهترین آن ها را بررسی کنیم. با در نظر گرفتن نیاز کاربران شبکه، سرعت و ظرفیت سوئیچ شبکه، برند و شرکت های تولید کننده آن و غیره می توانید بهترین سوئیچ های شبکه خریداری کنید.