Deprecated: Creation of dynamic property wfBrowscap::$_source_version is deprecated in /var/www/vhosts/armitafirm.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/lib/wfBrowscap.php on line 97
چه زمانی می توانیم از آی پی استاتیک استفاده کنیم؟ – شرکت خدمات مالی و مالیاتی ، حقوقی و انفورماتیک آرمیتا
چه زمانی می توانیم از آی پی استاتیک استفاده کنیم؟

چه زمانی می توانیم از آی پی استاتیک استفاده کنیم؟

آی پی استاتیک یا IP ثابت، به آدرس های آی پی که توسط سرویس دهنده تغییر داده نمی شود و همواره ثابت است گفته می شود. اکثر کاربران به آی پی های استاتیک احتیاج ندارند اما زمانی که با تفاوت های آدرس آی پی داینامیک و آدرس های آی پی استاتیک آشنا می شوند، می توانند بهترین زمان استفاده از آی پی های استاتیک را پیدا کنند. در برخی از موقعیت هایی از جمله راه اندازی فایل سرور خانگی، به اشتراک گذاری پرینتر در شبکه، اتصال به دوربی از بیرون شبکه و غیره آی پی های استاتیک به شما کمک خواهد کرد. در ادامه می خواهیم دلایل استفاده از IP استاتیک و بهترین زمان برای استفاده از آن را بررسی کنیم.

چه زمانی می توانیم از آی پی استاتیک استفاده کنیم؟

بررسی IP داینامیک و IP استاتیک به زبان ساده

آی پی داینامیک به آدرسی که با هر بار اتصال به شبکه تغییر می کند، گفته می شود. اما در مقابل IP استاتیک ثابت بوده و با هر بار اتصال به شبکه تغییری در آن ایجاد نمی شود. برای بسیاری از مردم و کاربران تغییر آی پی  اهمیتی ندارد، زمانی که اطلاعی در مورد آی پی خود ندارید و دلیلی برای ثابت بودن آی پی خود ندارید، آی پی داینامیک بهترین آی پی برای شماست که نیازهای شما را برطرف کند. آی پی استاتیک به صورت دستی توسط ادمین شبکه اختصاص داده می شود و در مقابل آی پی های پویا یا داینامیک به صورت خودکار توسط DHCP در نظر گرفته می شود.

بهترین زمان کارایی آی پی استاتیک

بهترین زمان برای استفاده از آی پی های استاتیک برای دستگاه های مورد نیازی است که باید به صورت مداوم قابل دسترس باشند. به بیان ساده می توان گفت که آی پی های استاتیک برای کامپیوتر به دلیل اینکه از آن به عنوان یک سرور استفاده می شود گزینه مناسبی است زیرا کاربران به صورت روزانه برای انجام اموری چون دانلود فایل و غیره به دسترسی کامل نیاز دارند. چنانچه به سرور آی پی داینامیک داده شود و تغییری در آی پی ایجاد شود قبل از اینکه شبکه تشخیص دهد کدام سرور است ارتباطات با اختلال رو به رو خواهد شد.

از مهمترین دلایل استفاده از آی پی استاتیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جلوگیری از ایجاد تداخل احتمالی آی پی ها
  • در برابر مشکلات امنیتی بهتر از آی پی های داینامیک عمل می کند
  • مشخص کردن موقعیت دقیق دستگاه نسبت به آی پی های داینامیک
  • برخی از تجهیزات شبکه پشتیبانی از سرویس آی پی های داینامیک نمی کنند.

بهترین زمان کارایی آی پی استاتیک

کاربردهای مهم آی پی استاتیک

آی پی های استاتیک به دلیل اینکه تغییر نمی کننده بهترین انتخاب برای کسب و کارهای کوچک هستند که به آدرس های آی پی متکی نیستند. آی پی استاتیک کاربردهای مهم مختلفی دارد که برخی از آن ها را برای امور زیر استفده می کنند که به شرح زیر است:

  • کاربرد آی پی های استاتیک برای انتقال تصویر دوربین مداربسته
  • کاربرد دوربیه مداربسته تحت وب
  • استفاده از کامپیوتر به عنوان گیم و وب سرور
  • اتصال به سایت هایی که برای لاگین کردن به آی پی نیاز دارند
  • کاربرد آی پی استاتیک برای محدودیت دسترسی به اکانت هایی که توسط آی پی حساس اند

چه خطراتی با داشتن آی پی عمومی اتفاق می افتد؟

مهمترین و اصلی ترین اتفاق در مورد خطرات آی پی های عمومی این است که کاملا مشابه مهمترین مزایای آن است. دسترسی مستقیم کاربران از طریق اینترنت به دستگاه شما از هر کجای دنیا وجود دارد. زمانی که می گوییم دسترسی همه یعنی در این میان مجرمان سایبری و هکرها را باید در نظر بگیرید. در واقع می توان گفت زمانی که آی پی عمومی دارید به محض اینکه به اینترنت متصل می شوید، همه به طور مستقیم و بدون واسطه به شما وصل خواهند شد. مجرمان سایبری با استفاده از شرایط می توانند به تمام فایل های شما دسترسی داشته باشند. همچنین می توانند با تغییر تنظیمات اینترنت شما را به سایت های جعلی و نامعتبر هدایت کنند و در واقع بر روی شما حملات فیشینگ را انجام دهند. در نهایت از این طریق می توانند به اطلاعات حساس و مهم شما از جمله رمز عبور و اطلاعات کاربریتان دسترسی داشته باشند و آن ها را سرقت کنند.

 

محافظت از اطلاعات با داشتن آی پی عمومی

از مهمترین روش های محافظت از اطلاعات عدم استفاده و کاربرد از آی پی های عمومی است. مخصوصا در زمان هایی که اطمینان کافی برای استفاده از آن را ندارید پس بهتر است برای محافظت و مراقبت از اطلاعات کاربری و رمز عبور خود و جلوگیری از حملات هکرها از آی پی عمومی استفاده نکنید. شما می توانید در این صورت بسیاری از کارهای خود را که نیاز به آی پی ثابت دارند را با سرویس های دیگر جایگزین کنید. استفاده از نرم افزار یا سخت افزارهایی که باعث پنهان ماندن از دید هکرها می شود روش خوب و مطمئن در مورد محافطت و مراقبت از اطلاعات خود با آی پی عمومی است.