Deprecated: Creation of dynamic property wfBrowscap::$_source_version is deprecated in /var/www/vhosts/armitafirm.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/lib/wfBrowscap.php on line 97
چگونه از ریموت دسکتاپ شدن کامپیوتر جلوگیری کنیم؟ – شرکت خدمات مالی و مالیاتی ، حقوقی و انفورماتیک آرمیتا
چگونه از ریموت دسکتاپ شدن کامپیوتر جلوگیری کنیم؟

چگونه از ریموت دسکتاپ شدن کامپیوتر جلوگیری کنیم؟

گاهی اوقات برای افراد پیش می آید که با روشن کردن سیستم کامپیوتر خانگی تصاویری در حال نمایش است یا کامپیوتر بدون اینکه خود بخواهید موسیقی پخش می کند. چنانچه این اتفاق برای ما افتاد نگران نباشید چرا که به احتمال خیلی زیاد کسی به سیستم کامپیوتر شما وصل شده است و به صورت ریموت کامپیوتر را کنترل می کند. در صورتی که این اتفاق برای شما پیش آمد جای نگرانی نیست می توانید اطلاعات خود را در زمینه دسترسی از راه دور و جلوگیری از ریموت دسکتاپ شدن کامپیوتر  توسط سیستم یا موبایل دیگران جلوگیری کنید. در ادامه همراه ما باشید تا روش های آسان و راحت جلوگیری از دسترسی به کامپیوتر و لب تاپ را برای شما داشته باشیم.

چگونه از ریموت دسکتاپ شدن کامپیوتر جلوگیری کنیم؟

روش های جلوگیری از ریموت دسکتاپ شدن کامپیوتر

متاسفانه امروزه هکرها به راحتی می توانند به کامپیوتر دیگران به راحتی متصل شوند و ریموت دسکتاپ شدن به کامپیوتر برای آن ها امکان پذیر است. اگر فکر می کنید که احتمال به وقوع پیوستن این اتفاق برای شما کم است توصیه می کنیم حتما روش های جلوگیری از ریموت دسکتاپ شدن کامپیوتر را اجرا کنید تا از این اتفاقات به دور باشید. روش هایی که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم در واقع روش هایی هستند که از اتصال راه دور افراد به موبایل یا سیستم کامپیوتر توسط آن ها در سیستم عامل های ویندوز 7 و 8 و 10 در امان و جلوگیری خواهد کرد.

تنظیم Master Password

روش اول تنظیم Master Password به منظور جلوگیری از دسترسی ار راه دور به کامپیوتر است. بسیاری از افراد عادت دارند که رمز و پسوردهای خود را درون مرورگر ذخیره کنند. این کار جزو عادت های پر خطر محسوب می شود اما در واقع زمانی اتفاق می افتد که ما در بیشتر مواقع راحتی را به امنیت ترجیح می دهیم. زمانی که رمز یا پسورد را در مرورگر خود ذخیره می کنید احتمال اینکه از راه دور به کامپیوتر شما از طریق اینترنت ایجاد شود بسیار بالاست. با کمک و استفاده از نرم افزارهای Master Password خطر ریموت دسکتاپ شدن کامپیوتر را کاهش می دهید. در واقع استفاده از این نرم افزار به این معنی نیست که به طور کامل سیستم شما را از ریموت دسکتاپ شدن جلوگیری کند اما با کمک و تنظیم Master Password می توانید امنیت بیشتر را براب سیستم خود ایجاد کنید. برای انجام این کار کافی است به تنظیمات مرورگر خود بروید و در قسمت Setting به بخش Security tab بروید و تیک Master Password  فعال کنید. پس از آن در پنجره جدید کلمه عبور و پسورد قوی ایجاد کنید و آن را در جای مطمئن نگهداری کنید.

تنظیم Secure Folder

یکی دیگر از روش های جلوگیری از ریموت دسکتاپ شدن کامپیوتر تنظیم Secure Folder برای جلوگیری از سرقت اطلاعات در زمان ریموت شدن کامپیوتر از راه دور است. چظور می توانیم متوجه شویم که کامپیوتر توسط افراد دیگر کنترل می شود؟ بسیاری از افراد به عنوان هکر می توانند به سیستم های دیگران از راه دور متصل شوند و اطلاعت شخصی آن ها دریافت و متنشر نمایند. برای جلوگیری از ریموت دسکتاپ شدن کامیپوتر می توانید سیستم Folder بسازید که دارای پسورد باشد. از این رو امنیت و ایمنی بالای پسورد فایل ها باعث می شود که از ریموت کنترل شدن سیستم شما از راه دور جلوگیری شود. چنانچه از نسخه های جدید ویندوز برای کامپیوتر خود استفاده می کنید می توانید از برنامه های کاربردی که تنوع بالایی دارند برای ایجاد امنیت و ایمنی در کامپیوتر استفاده کنید.

عدم نصب و اجرای نرم افزارهای Remote Control

نرم افزارهای مشهور ریموت امکان نصب بدون نیاز به نصب کامل را دارند. در صورت نیاز به نرم افزار ریموت دسکتاپ شدن از طریق اینترنت می توانید آن ها را از Run اجرا  و استفاده کنید. از این طریق تنطیمات Remote Desktop دچار خطرات امنیتی نمی شوند و می توان از اطلاعات موجود در سیستم محافظت و مراقبت کرد.

عدم نصب و اجرای نرم افزارهای Remote Control

بررسی کامل تنظیمات ویندوز Windows Settings

برای برقراری امنیت و ایمنی بیشتر در سیستم کامپیوتر هر چند وقت یکبار سیستم خود را توسط آنتی ویروس های مختلف کامل بررسی کنید. چنانچه نرم افزارهای بیهوده و غیرکاربردی بر روی سیستم کامپیوتر خود دارید آن ها را برای جلوگیری از اتصال از راه دور به کامپیوتر حذف کنید. برای انجام این کار می توانید از طریق Control Panel و منوی Programs گزینه Uninstall Program را انتخاب نمایید و نرم افزارهای غیرکاربردی و بیهوده را حذف کنید تا از دسترسی به سیستم و اطلاعات از راه دور در امان بمانید.

غیرفعال سازی Windows Remote Desktop

یکی دیگر از روش هایی که به جلوگیری از ریموت کنترل از راه دور به سیستم کمک می کند غیر فعل سازی تنطیمات Remote Desktop است. برای انجام این کار کافی است که از منوی ویندوز عبارت Remove Setting را جستجو کنید و پس از آن گزینه Allow Remove Access to your computer را انتخاب کنید و پس از باز شدن پنجره ای در آن گزینه عدم اجازه ریموت کنترل کامپیوتر از راه دور را انتخاب کنید.با این چند روش می توانید به راحتی سیستم خود را از اتصال افراد از راه دور در امان نگه دارید.